Oldal kiválasztása

Színpaletta babaruhákhoz

2023. 09. 27. | Baba kapszularuhatár

Egy jól variálható, szerethető, de egyben praktikus babakapszulához két dologra van szükségünk: egy átgondolt babakapszulatervre (milyen ruhatípusból és hány darabból álljon a ruhatárunk) és egy jó színpalettára. Ebben a cikkünkben azt nézzük meg, hogyan hozhatjuk létre a mi saját színpalettánkat baba kapszularuhatárunkhoz.

Miért van szükség színpalettára?

A színek mesélnek. Mesélnek rólunk, a stílusunkról, a hangulatunkról. A színek segítenek nekünk abban, hogy ne csak egy babaruhákból álló ruhatárunk legyen, hanem egy praktikus és könnyen kombinálható kapszulagardrób. A színpaletta biztosítja számunkra, hogy a babaruhák jól kiegészítsék egymást és a ruhadarabok jól variálhatóak legyenek. Arról nem is beszélve, hogy legtöbbször mi is a babaruhák színe alapján döntjük el, valami tetszik vagy nem tetszik. Így a színpaletta abban is nagy szerepet játszik, hogy a babakapszulánk igazán szerethető legyen. 🙂

Színpaletta létrehozásának lépései

Sokféleképpen létre lehet hozni egy ilyen színpalettát, én most lentebb Anuschka Rees gondolatmenetét fogom bemutatni nektek.

1.     lépés: Képkeresés

Kezdjük egy feladattal – a legjobb rész: keress a neten olyan babaruhaképeket, amik tetszenek, amik inspirálnak, amik feltöltenek téged. Nem kell árat, márkát nézni, csak a képet és a színeit, semmi mást. A lényeg, hogy a feladat végére legyen pár olyan képed, amik tükrözik azt a hangulatot, amit keresel. A képeket másold egymás mellé – vagy Pinteresten csinálhatsz egy külön boardot is rá.

2.     lépés: Domináns színek kiválasztása

Ha ezzel megvagy, válaszd ki a képek alapján azt a 6-10 domináns színt, ami a legjobban tetszik. Én erre a ColorZilla-t használom, ami a képernyőn lévő képeken megmutatja a pontos színeket, amiket a pipetta segítségével választhatsz ki.

Ezzel kész is a vizuális preferenciáid alapján megalkotott színpalettád. 😀 Ha csak inspirációra volt szükséged, milyen színeket lehetne keresni a babaruhák között, akkor már ez a „fapados színpaletta” is jó kiindulópont. Ha viszont szeretnéd, hogy jól kombinálható, változatos és egyszerre praktikus is legyen a baba ruhatára, akkor tovább kell mennünk: rendszerezni kell a kiválasztott színeket.

színpaletta babaruhákhoz

 3.     lépés: Színek rendszerezése

A 6-10 domináns színt válasszuk szét 3 csoportba: főszínekre, neutrális színekre és hangsúlyos színekre.

 

Főszínek: 3-4 szín

A 6-10 színből válaszd ki azt a 3-4 színt, ami a legjobban reprezentálja a teljes képet, amikben leginkább látni szeretnéd a kisbabádat.

Neutrális színek: 1-3 szín

Ezek azok a színek, amelyek egyensúlyt teremtenek a többi szín között. A legkézenfekvőbb neutrális színek a fehér, a fekete, a szürke árnyalatai, a sötétkék (navy kék) és a homokszín. De bármilyen szín lehet neutrális szín, ha az az összes többi színhez illik.

Ha a kiválasztott képeinket megnézzük újra, akkor könnyen lehet, hogy nem vesszük egyből észre a neutrális színeket. Ha van tippünk, mik lehetnének a neutrális színeink, teszteljük le őket. Keressünk olyan képet (nem is kell feltétlenül babaruhás legyen), amin az elképzelt neutrális szín szerepel, és tegyük a többi kép közé. Ha továbbra is tetszik az összhatás, akkor megvannak a neutrális színeink.

Hangsúlyos színek: 2-5 szín

Minden olyan szín, ami szerepel a kiválasztott 6-10 domináns szín között, de nem érzed úgy, hogy főszerepet kellene játszania a ruhatáradban, és neutrális színnek sem lenne jó, az lesz a hangsúlyos szín. Ezek lehetnek olyan élénk színek is, amik nagyon tetszenek neked, de nem akarod az egész babakapszulát arra a színre alapozni. De akár a fekete és a fehér is lehet hangsúlyos szín egy színesebb babakapszulában, ahol a fekete és a fehér jól kombinálható a színesebb, élénkebb főszínekkel.

4.     lépés: A színpaletta felhasználása

Ha már elkészítetted, vedd elő a babakapszulatervedet, és nézd végig egyesével a ruhatípusokat. Itt kell eldöntened, hogy a 7 body vagy az 5 rugi, 3 pulcsi milyen színű legyen.

 

  • A maximális kombinálhatóság érdekében jó, ha neutrális színből minden ruhatípusban van 1-2 darab.
  • A hangsúlyos színeket érdemes a ruhák maximum negyedénél használni, és főleg azoknál a ruhatípusoknál, ahol sok a darabszám (pl. body-k). A hangsúlyos színeket én még az önmagukban hordható babaruháknál is szoktam használni (kezeslábasok, kisruhák), hiszen ott kevésbé fontos, hogy kombináljuk őket más színekkel.
  • Ha eldöntötted a neutrális és a hangsúlyos színeket, akkor a hiányzó ruhadarabokat töltsd fel a főszínekkel.
Ezzel létrehoztad a babakapszulaterved vizuális vázát. Ha méretváltásban vagy, akkor már indulhat is a beszerzés. Ha viszont éppen egy méret közepén vagytok, akkor érdemes összenézni a kész babakapszulatervedet a már meglévő ruhatárral. Nézd meg, hogy a meglévő babaruhákból melyek azok, amelyek a színpaletta valamelyik színében vannak. Így látni fogod, melyek azok a babaruhák, amelyek kilógnak a sorból, és valószínűleg megnehezítik azt, hogy a baba ruhatára egy jól kombinálható kapszulagardrób legyen. A következő méretváltásnál így tudni fogod, melyek azok a színek, amelyeket jobb, ha elkerülsz, és helyette jobban tudod majd használni a színpaletta színeit.

Ez is tetszeni fog: